| IoanaGabby22 a întrebat:

Imi trebuie facultate ca sa ma fac doctora? Am 10 ani si cine poate sa ma invete si pe mine ceva despre doctorie?

Răspuns Câştigător
| Radu284 a răspuns:

Daca vrei sa zici doctor in sensul de medic, iti trebuie facultatea de medicina.

3 răspunsuri:
| Grimmjow69 a răspuns:

Mergi la o facultate de medicina. Pentru a intra la o astfel de facultate, trebuie sa ai conostinte vaste atat in domeniul biologiei cat si in domeniul chimiei.In cadrul facultatii vei avea parte de ore de practica atat in cadrul laboratoarelor, cat si ore de practica in spitale.Trebuie sa fii decisa ce fel de medic vrei sa devii. Intereseaza-te despre fiecare specialitate, despre cerintele acesteia. Mergi pe care specialitate consideri ca iti place, si pe acel domeniu in care te pricepi cel mai bine.

| Axz_axn_1978 a răspuns:

Papusa mica, ca sa devii doctor, trebuie sa inveti, 10 pe linie, liceul, facultatea de medicina.
Nu uita: 10 pe line chiar si la Romanalaughing.

| JustRoxanne a răspuns:

Logic ca iti trebuie!