| papuciirupti a întrebat:

In adolescenta cum obisnuiati sa faceti bani? exclus faza cu cerutul la taticu ca vreau sa stau cat mai mult posibil doar pe propriile forte si sa cer la ei cat mai putin...

3 răspunsuri:
| PogChamp a răspuns:

Cam greu, eu lucram in vacante pe la diferite part time-uri, ca nu te angajeaza nimeni cu contract ca esti prea mic. De la lucrat pe santier, la carat marfa, spalat vase, chiar si agent de turism. Leafa nu era cine stie ce dar aveam satisfactia sa pot sa-mi cumpar ceva fara sa am remuscari ca o sa-mi faca parintii observatii.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Daca nu vrei sa ceri de la taticu', poti cere de la mamica.

| AliLina2 a răspuns:

E greu..eu si la varsta de 20 de ani ma mai gandesc cum sa fac bani in fara de salariu..idea mea geniala era sa cumpar de pe ebay.com smartwatch-uri, tablete si smartphone-uri ieftine si sa le vand in tara mai scump dar PayPal nu mai are legatura cu Romania si nu mai pot da comanda. poate reusesti sa iti faci un sit si sa faci bani din el dar nu e asa usor vum ai zice "gata".