| Valyasdfg a întrebat:

In Arabia/Dubai poți ajunge la fel de ușor ca in Germania, Spania? Îți trebuie ceva acte? Că în celelalte țări e de ajuns buletinul

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebuie viza in Dubai.

| Bondarel99 a răspuns:

In Europa poti circula liber cu buletinul pentru ca Romania e membra UE. Iti dai seama ca in alta tara, mai ales pe alt continent intrarea e foarte stricta, ai nevoie de viza, pasaport si alte formalitati.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pasaport si viza.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apropo! Nici in UE nu poti merge cu buletinul ci doar cu Cartea de Identitate. Buletinele nu se mai fac din 2002.

| darrio2007 a răspuns:

Arabia/Dubai nu face parte din UE pentru ca nu este in Europa, deci nu ai cum sa mergi cu cartea de identitate.
E „grele" geografia asta!
Iti trebuie pasaport si viză.

| Violleta2022 a răspuns:

Iti trebuie pasaport si viza de turist pe el.