| AlexCraioveanu28 a întrebat:

In cate zile se desfasoara un curs de 720 de ore, doresc sa fac un curs de ospatar si ma intreb cum se desfasoara programu asta 720 de ore

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Depinde de modul cum le organizeaza furnizorul cursului de pregatire profesionala( de programul aferent cursurilor)--- daca se fac 6 ore pe zi atunci sunt 120 zile(720:6).Informeaza-te despre programul cursului direct de la furnizor.

P.S. Inainte de a te inscrie la curs verifica daca acel furnizor de cursuri de formare profesionala este autorizat sa organizeze asemenea cursuri. Verificarea o poti face cautand in Registrul National al furnizorilor autorizati( pe judete):http://www.anc.edu.ro/....../index.php