| anonim_4396 a întrebat:

In cateva zile dau examenul pentru clasa a VIII-a. si am sperante ca o sa intru la un liceu bun. Vreau sa ma axez pe uman - stiinte sociale bilingv engleza/filologie bilingv engleza. Totusi am cateva nelamuriri in legatura cu studiatul in strainatate
Stiu ca o sa imi trebuiasca diploma de licenta.(A bachelor's degree) Diploma de licenta se refera la diploma cu notele din liceu (cel putin asa am auzit)? sau este o diploma obtinuta dupa ce am terminat o universitate?
Dupa... scrisorile de recomandare. Probabil ca o sa se discute la liceu despre asta dar totusi, scrisorile de recomandare pot sa le achizitionez de la profesori, no'? Ma duc frumusel la ei si ii intreb daca imi scriu o scrisorica si gata?
Scrisorile de intentia de asemenea sunt intocmite pe la scoala prin clasa a XII-a...?
Am decis din timp sa fug la Uppsala University. mi se pare super ok si am si un fel de cunostinta acolo. happy Canada imi este la fel de accesibila pentru ca am inca o ruda prin Montreal.
Siii cei care au reusit sa fuga prin alte tari, cam ce note ati avut la BAC, prin liceu, etc?
Multumescccccccc happy

1 răspuns:
| pwp a răspuns:

Te apreciez ca te gandesti inca de-acum la viitorul tau si vad ca ai idealuri destul de inalte.Scrisoarea de recomandare ti-o va scrie profesorul care e in parteneriat cu Edmundo/Erasmus.
Mult succes