| andreidin a întrebat:

In caz de scandal persoanele de sex feminin politistele pot fi implicate? adica ar fi ciudat sa vezi asa ceva.

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Exista si femei care pot imobiliza un barbat, dar, daca agresorul face sala sau are forta net superioara, o femeie politist nu-l poate dovedi. Uniforma din dotare, indiferent cine o poarta, ar trebui sa intimideze pe oricine, dar cel care agreseaza un politist (barbat/femeie) savarseste infractiunea de ultraj. Dar putin cunosc asta si realizeaza ce au facut dupa ce sunt amendati.

| Eastwood a răspuns:

Da si normal, ele au ales aceasta meserie, se poate ajunge la orice!

| emanuelaoana a răspuns:

Normal asa ar fi, dar fiind femei, sunt trimisi barbatii :'(