| anonim_4396 a întrebat:

In cazul unei noi stari de urgenta, ce job-uri sunt mai sigure in Bucuresti si care trebuie evitate pentru ca angajatii sunt dati afara imediat?

Răspuns Câştigător
| Stochel a răspuns:

Cel mai sigur job o sa fie la servicii funerare acolo daca o sa moara lumea doar nu o sa stea cu mortul pe masa ca este stare de urgență

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Multe joburi de la stat in special raman in picioare fie vreme buna fie vremea rea : ambulantieri, politisti, doctori etc

| gabicoo a răspuns:

Lucrator la salubritate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu cred ca o sa existe o alta stare de urgență. happy
Oricum, cele mai sigure joburi sunt cele care reintra in activitățile de stricta necesitate.
De exemplu o casiera de la un supermarket n-o sa fie data afara niciodată, ba chiar, devine aproape indispensabilă.
Nu stau sa-ti fac o lista, poti sa te uiți la activitățile care nu au fost închise și sa-ti tragi singur concluziile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O iau usor, scuza-ma ca nu inteleg la ce te referi cu "angajatii sunt dati afara".
Cand a fost stare de urgenta s-au inchis locurile unde se aduna lumea ca sa socializeze in viata reala. Si la asigurari era inchis pe vremea aia.
Ca sa nu fi dat afara, trebuie sa fi atent la ceea ce faci, sa te implici si etc. (ca sa nu aiba nevoie de cineva mai bun decat tine) Orice post la care te pricepi, important este ce faci tu acolo, cata nevoie are de tine.

| bogdycounter a răspuns:

Salut după părerea mea: IT, curier (produse, catering, comenzi) în general unde poți lucra de acasă.