| Leylla a întrebat:

In ce consta in admiterea la facultatea de medicina din Bucuresti?(de stat)

3 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Trebuie sa dai un examen. am avut prieteni care au dat acolo, au invatat pe rupte si tot au picat. ai mai putea sa intri dand cam vreo 5000€ sa scapi de test (nu sunt sigur de suma)

| ccm1amy a răspuns:

Trebuie sa dai admitere. Depinde si la ce facultate vrei sa dai. Intr-adevar si BAC-ul conteaza in proportie de 25 %, dar, iti spun iarasi, depinde la ce facultate vrei sa te duci. Mai bine ai cauta pe interent, pe site-ul facultatii respective si asa ai sti sigur.

| yonela30 a răspuns:

100 de grile dintre care 60 biologie și 40 chimie/fizica la alegere dar exista un zvon cum ca s-ar putea sa se se bage fizica obligatorie si sa se dea la 3 materii dar nu se stie sigur. http://www.admiteremedicina.ro/tematica_anatomie
http://www.admiteremedicina.ro/tematica_chimie
Chiar daca dai 5000 euro anul viitor tot trebuie să dai examenul de admitere, deci nu scapi de test, doar il mai amani. Anul asta daca nu ma insel ultima nota la fara taxa a fost 70, bacul nu conteaza decat daca sunt concurenti cu aceeasi nota la examen, atunci se ia dupa media la bac. Chiar daca intri la fara taxa, in anii urmatori nu iti garanteaza nimeni ca vei ramane acolo, trebuie sa fii tot printre cei mai buni, altfel taxa e 9000 de lei (cel putin anul asta).