| Smileisfree a întrebat:

In ce consta meseria de translator?

Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
| D3iDEI a răspuns:

Trebuie sa traduci dintr-o limba in alta.

| Smileisfree explică:

As dori mai multe detalii, de exemplu ce anume traduci, daca ai cabinet particular sau esti un fel de ghid...

| rareshboss12 a răspuns:

Traduci pentruoameni big grin

| dodoncristina a răspuns:

Sa tranduci unor persoane sau anumite documente dintr-o anumita limba in alta limba de exemplu sa traduci din engleza in spaniola unor persoane care nu cunosc acea limba

| mmimmi a răspuns:

Traduci dintr-o limba in alta propozitii sau texte

| MayaPrettyx a răspuns:

Deci,te duci intr-o tara.ex sua si te duci impreuna cu un grup de oameni mai de seama consilieri de ex...si au intalniri de afaceri etc etc si tu trebuie sa le traduci romanilor cu care ai mers din engleza in romana...si daca stii germana si mergi cu un grup in Germania si trebuie sa le traduci din germana in romana.dar grupul sa fie din romania.am dat si eu un exemplu