| Larisuka94 a întrebat:

In ce domenii pot profesa daca sunt absolventa a facultatii de geografie din Craiova, astept raspunsurile voastre, dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| taviyamato2 a răspuns:

Pai depinde de masterat, sau de specializarea la licenta, cele mai tari facultatid e geografie erau pe la Iasi, Timisoara, Bucuresti in rest habar nu am. Poti face multe lucruri cu geografia, poti lucra la firmele de transport, in protectia mediului, cartografie digitala ( G.I.S. ) si chiar si marketing, cel mai important e sa iti construiesti skilluri. Eu am licenta in geografie si nu regret big grin, oportunitatile sunt uriase, mai ales in afara Romaniei, nu doar in turism dar mai ales in G.I.S.

1 răspuns:
| Niiiicu a răspuns:

Ca profesor de geografie, si eventual ca ghid turistic, succeshappy