| anonim_4396 a întrebat:

În ce domeniu aș putea lucra după ce am absolvit o facultate de matematică-informatică?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Adica ai terminat o facultate de mate-info si nu esti capabil nici dupa ce ai terminat-o sa stii ce poti face pe lumea asta cu ea?

| sierra1 a răspuns:

Dacă DEJA ai absolvit-o și nu te faci prof, chiar nu știu ce ai putea face strict in domeniu și spun asta fără să mă gândesc la soluții sf

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Profesor sau cercetător într-un institut de cercetare.

| ReddY25 a răspuns:

Cum a spus și colega Sierra, alte soluții în afară de carieră didactică nu prea ar fi. iar pentru carieră ai putea opta fie pentru predarea orelor de mate fie orele de informatică, însă decizia îți aparține. Baftăwinking

| OrdeanAdrian29 a răspuns:

Nu am absolvit încă facultatea, sunt student