| AmiRa33Rebeca a întrebat:

In ce meserii se castiga pe luna mai mult de 20 de miliaone/2000 de roni?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In foarte mult domenii, tine doar de tine unde te angajezi, cata experienta ai si cat de bun esti in ceea ce faci

| Alcyon a răspuns:

In It, medicina, finante. Depinde si ce vechime ai... Iti dai seama ca orice-ai face, n-o sa-ti dea nimeni banii astia de la inceput, daca n-ai experienta.

| OaiaNinjalău a răspuns:

Inginer, farmacist, designer de moda dar sfatul meu e sa te axezi si unde iti place nu numai unde e platit bine. O zi buna!

| KUBY78 a răspuns:

Jandarm, doctor, inginer

| Claudu a răspuns:

''Spre exemplu, un inginer automatist din România câştigă anual 30.000 de euro, în comparaţie cu Turcia unde salariul este 26.000 euro, sau cu Cehia – 24.000 euro.

De asemenea, România are cel mai bine plătit manager de bancă. Acesta câştigă anual 67.000 de euro anual, fiind urmat de Ungaria cu 60.000 de euro şi Solvacia cu 36.000 de euro.

În ceea ce priveşte salariile din domeniul asigurărilor şi contabilitate, România ocupă poziţia a doua. Un director financiar primeşte la noi în ţară un salariu de 108.000 de euro anual, în timp ce în Polonia salariul este de 146.000 de euro.'' Iar cele mai bune le gasesti aici: http://www.bihorjob.ro/top-10-al-celor-mai-bune-meserii-din-lume/a.html