| christine92 a întrebat:

In curand o sa trebuiasca sa imi aleg o facultate, dar inca nu m-am axat pe nimic, nu am nimic in cap! sad Totusi as vrea sa fac o facultate care sa ma ajute pe viitor, nu doar sa am o facultate facuta si atat! Tin sa spun ca o sa termin liceul cu profil tehnologic: estetica si igiena corpului omenesc (am realizat ca nu ma atrage atat de mult meseria asta), limbii straine stiu engleza si italiana (nu stiu daca ma poate ajuta it cu ceva) mediu amndoua.Imi puteti da idei ce facultate as putea urma?! va multumesc!

3 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Ai putea merge undeva la litere si sa faci engleza si italiana. Probabil ca ti-ar fi mai usor acolo daca iti plac astea 2 limbi si le stii.

| Doηηa a răspuns:

Eu zic să mergi la Universitatea din București, și poți alege de pe acest site ce ți se potrivește cel mai bine, eu una nu pot alege în locul tău, am ales pentru mine. :))
http://www.unibuc.ro/

| christine92 explică:

M-am hotarat sa ma duc la Litere -> Stiinte ale educatiei. happy