| anonim_4396 a întrebat:

In legatura cu AJOFM, am un var de 20 de ani care e student anul 1 la UMC,cauta ceva de lucru prin AJOFM Constanta,ce trebuie sa faca? nu imi spuneti sa-i zic sa se duca acolo,omu vrea sa stie ceva inainte nu sa se duca copac,ce acte ii trebuie sa se poata programa la un interviu sau la cursuri gratuite sau ceva in asociatie cu ajofm constanta? trebuie sa fie luat in evidenta sau cumva? nu a luat somaj niciodat pentru ca e student, funda doar unui raspuns competent!

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Nu am competenta in materie dar, din ceea ce am cunostinta din experienta unor persoane cunoscute, ruda ta NU se poate folosi de serviciile oferite de catre AJOFM(mediere, cursuri gratuite). Motivul este ca urmeaza o forma de invatamant--- este student!
Daca vrea sa munceasca trebuie sa-si gaseasca singur un loc de munca (fara a apela la serviciile de mediere oferite de AJOFM!)
Daca vrea sa urmeze cursuri de calificare trebuie sa-si caute si sa le plateasca.