| Lzehxo a întrebat:

In orasul Bucuresti. Cat se plateste pentru a urma cursurile de la facultatea de medicina?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

In București sunt 2 facultăți de medicina.
La Carol Davila au locuri și la buget (adică gratis) și la taxa (vreo 2000 euro).
La Titu Maiorescu au locuri numai la taxa (vreo 3000 euro).
Aceste taxe sunt anuale. Ținând cont ca sunt 6 ani, înseamnă foarte mulți bani.
Așa ca dacă chiar vrei sa urmezi medicina, învață foarte mult ca sa poți intra la buget.

2 răspunsuri:
| Vassii a răspuns:

Am auzit de la cineva că este 9.000 lei pe an de studiu, sper sa nu greșesc big grin

| AndreiWeisz a răspuns:

Daca esti la cu taxa, in jur de 1600 euro pe an