| Robert8764 a întrebat:

In Romania se mai cauta meseria de arhitect? Parintii mei mi-au spus ca nu prea se mai construieste in Romania, ca nu e o meserie de viitor si ca economia e la pamant, cel putin in Romania.Adica dupa ce termin facultatea cine ma asigura ca nu,, mor de foame" dupa, ca arhitect.
Funda.

7 răspunsuri:
| MisFit20 a răspuns:

Normal este la mare cautare, problema este ca facultatea dureaza 6 ani si e foarte grea.

| Faruece a răspuns:

Da,se cauta, este chiar mare bataie acolo. Vreo 10 pe loc!

| DoctorLove a răspuns:

Normal ca este o meserie cautata, oriunde. Probabil in Romania nu e nevoie sa te gandesti la constructii graduoase, dar simplul fapt ca oamenii au nevoie de scheme/schite pentru case si complexe, e un lucru suficient.
Dar, facultatea este de categorie super'grea. Deci, daca tie iti place, ramane la alegerea ta!

| OoBunnyoO a răspuns:

Ba da, se mai cauta, insa trebuie sa ai noroc.

| andrey198996 a răspuns:

Este la mare cautare pentru ca acum trebuie sa ai schita pentru construirea celei mai mici case chiar si daca faci o baraca de 2 camere big grin sper ca am fost de ajutor si e alegerea ta

| Lamborghiniasx a răspuns:

Se cauta arhitecti foarte multi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se construieste in Romania? cred ca glumesti. problema e ca dupa cei 6 ani de facultate e greu tare sa intri pe piata fara pile sau fara foarte foarte multa munca