| octa2021 a întrebat:

In timpul masterului se face si practica?

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Da se face numai în anul 2 adică ultimul, depinde de profil, practica constă în mersul la o instituţie în funcţie de feicare program de master, sau în cadrul Universităţii respective cu un profesor din cadrul facultăţii în care se abordează materia respectivă practica propriu zisă. Dar la master practica este un semestru, iar la programele de licenţă 3 săptămâni câte 6 ore maxim.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Master, absolvirea se face in baza unui proiect practic sau teoretic ( acum depinde de fiecare program de master in parte) si acesta il incluzi in Lucrarea de Dizertatie pe care o prezinti in fata Comisiei de absolvire.