| Luminita_Ionela_Popescu_1994 a întrebat:

In urma cu 6 luni am plecat de la munca din cauza conditiilor si a programului supraaglomerat fara a da cererea de demisie. La urmatoarea angajare ma va afecta?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai plecat asa inseamna ca ti-au desfacut CIM pe motive disciplinare, respectiv pentru absente nemotivate.
Te poate afecta la un nou loc de munca, mai ales daca iti solicita recomandare de la vechiul loc de munca si afla ca ai fost concediat disciplinar, nici unui angajator nu-i convin salariati indisciplinati.