| MayaTrixx a întrebat:

Inainte sa incep liceul am avut un accident rutier care nu mi-a permis sa fac sportul in clasa a9a si a10a..am fost scutita medical, dar imi doresc foarte mult sa devin politist. Faptul ca nu am putut face sportul in primii doi ani de liceu imi poate afecta viitorul in ceea ce priveste cariera?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Daca la vizita medicala de la admitere nu se constata nicio problema de natura medicala care sa te impiedice sa-ti exerciti meseria la nivelul corespunsator si treci probele sportive impuse pentru admitere nu ar fi o problema, in fond nu mergi la o facultate de sport :) Eventual ii poti intreba chiar pe ei, sa ai raspunsul cel mai corect http://www.academiadepolitie.ro/old/contact.html

2 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Dacă ţi-ai revenit din punct de vedere fizic, ai timp să recuperezi ce ai pierdut.

| Madrill a răspuns:

Depinde de ce probleme ai avut. De exemplu si eu am suferit un accident si mi-am fracturat pilonul tibial. Am fost operat si am stat 3 luni in ghips, si nu am mai putut sa fac atletism. Flexibilitatea gleznei mele stangi este redusa si nu mai pot alerga cum o facem inainte de accident. Daca nu ai avut fracturi de incheieturi ar trebui sa fie in regula.