| vinty a întrebat:

Influenteaza cu ceva cariera pe care o voi urma faptul ca am avut nota scazuta la purtare in generala...Am auzit ca numai poti urma o cariera in care lucrezi cu oameniistraight face asa este? E as vrea sa ma fac profesor.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este adevarat, nota la purtare din anii de scoala nu are nici o influenta ori relevanta asupra carierei. Numai bine!

9 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Conteaza dar nu cred ca e o problema pentru tine...

| andrei57 a răspuns:

Nu mai nu influențează cu nimic, nu se uita nimeni ce medii aveai tu la purtare sau la alte materii, toți se uita la media finala sau la diplome.

| Username404Error a răspuns:

Pai depinde cate puncte ai scazute la purtare. Daca ai unul nu cred ca este mare paguba dar sigur o sa te afecteze cu ceva in cariera.
Dar lasa ca am auzit ca ministrul invatamantului a ramas repetent si tot a ajuns ministru si al invatamantului deci ai multe sante sa ajunci profesor.
Si sa nu lasi punctul scazut la purtare sa te decurajeze sa faci ce vrei tu in viata. Daca te demoralizezi din cauza asta nu ai sa faci nimic dar daca o sa lupti sa ajungi unde vrei vei resii.BAFTA!

| Do_3377 a răspuns:

Da eu asa stiu! Nu mai stiu exact la ce profesii, dar influenteaza.

Răspuns utilizator avertizat
| Ella_7974 a răspuns:

Eu stiam ca daca ai nota scazuta la purtare nu poti sa te angajezi ca politist, jandarm, pompier. La profesor nu cred ca ai avea probleme...

| printz3sa a răspuns:

Pai da ai nota scazuta la purtare nu mai poti urma carieri de politist, militar si mai multe da sa te faci profesor poti:Xfunda?

| Creţu_2640 a răspuns:

Nu e vorba neaparat de o cariera in sine, multe facultati nu te primesc datorita acestei mici "intamplari", macar la purtare ei cauta elevi exemplari.

| Creţu_2640 a răspuns:

Profesor nu te vei putea face desigur, educatia, dreptul... facultatile de genul exclud elevi cu nota scazuta la purtare chiar si cu un punct. Tu mai asteapta poate se vor modifica legile astea in favoarea ta odata si odata...