| StefanNumeDeCod a întrebat:

Inginerie civila in limba engleza UTCB. Este cineva student sau a terminat aici? As fi recunoscator daca ma poate ajuta cu diferite detalii si sa-mi impartaseasca experienta lui. Cat de grea este facultatea, ce fel de elev trebuie sa fi fost in liceu ca sa presupunem ca faci fata? Cum sunt profesorii? Se preda exclusiv in engleza sau e mai mult in romana? etc...

5 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

"Se preda exclusiv in engleza"... EVIDENT

| StefanNumeDeCod explică (pentru Brizbriz):

Pe foaie poate, ca din ce am auzit practic sunt cursuri la care nu e nimeni specializat sa predea în engleza, astfel se preda în romana, sau sunt profesori care pur și simplu predau și în romana în cazul în care nu sunt mulți străini în grupa. Am auzit mai multe lucruri de genul și vreau sa mi răspundă cineva care știe concret (a fost sau este acolo)

| Brizbriz a răspuns (pentru StefanNumeDeCod):

CONCRET... VACILE nu predau in engleza, intr-o scoala in limba engleza, se expun la reclamatii (siiii, vreau sa ma specializez pe engleza, ma duc intr-o scoala de engleza si tot mananc rahat in romana... FAC RECLAMATII PANA LA "KINDOM COME")

CONCRET... in ziua de azi, sa stii engleza e MINIMUM DE BUN SIMT

CONCRET... lb engleza e IMBECIL DE SIMPLISTA, dar se complica, pentru ca nu e fonetica, SI majoritatea cuvintelor nu au genuri (Achmed the dead terrorist (google it) "if I die for Allah"... "I will get 72 virgins", raspuns: "did he said FEMALE virgins?!?" adica "virgin" are ambele genuri in acelasi timp), mai exact
ENGLEZA E *CONFUZA* CU ****SPUME****

DAAAAAAR, a reusit sa devina limba internationala, auzi, pescar musulman, dintr-o tara islamica, invata engleza, doar ca sa vanda peste turistilor

| StefanNumeDeCod explică (pentru Brizbriz):

Bro ce bagi? Ca vreau și eu

| Brizbriz a răspuns (pentru StefanNumeDeCod):

Vodka, tu?hee hee