| RoxyOnTPU a întrebat:

Insfarsit gasesc un nume de scena(pentru actrita si scriitoare) potrivit si cica e luat... Ziceti voi cateva sugestii.Pentru cea mai buna sugestie dau funda.Repede ca termin cartea big grin

15 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

La urmatorul post de genul acesta vei fi raportata...Cred ca deja vorbesc in numele tuturor cand spun ca ai intrecut orice limita de bun simt...

| RoxyOnTPU explică (pentru TheAce):

Eu cer intrebari pentru problemele pe care le am eu.Nu vreau sa termin de scris cartea si sa ma trezesc ca nu stiu pe ce nume sa o semnez.Vreau sa rozolv problema cu numele de scena pana o sa termin da scris cartea. Daca vreti, n-aveti decat sa ma raportati dar eu tot intrebari de genul asta pun. Daca va enerveaza n-aveti decat sa nu-mi mai rapundeti la intrebari

| TheAce a răspuns (pentru RoxyOnTPU):

Mai, e enervant in primul rand pentru ca tu nu esti scriitoarehappy. Ti-am mai spus, un scriitor ar stie ca in acest domeniu NU exista sintagma ''nume de scena''. Iar lumea s-a enervat pentru ca intrebarile tale suparatoare si fara sens intervin peste intrebari care chiar sunt importante. Asa greu e sa gasesti un pseudonim literar? Doamne iarta-ma fa o anagrama a numelui tau! Nu faci decat sa cazi in penibil prin toata tevatura si circul asta pe care il provoci.

| TheAce a răspuns (pentru TheAce):

Ar stii*

| anonim_4396 a răspuns (pentru TheAce):

Ar ști.*

| RoxyOnTPU explică (pentru TheAce):

Eu nu fac niciun "circ" eu sunt un utilizator, ca si orice alti utilzatori care pune intrebari.

| TheAce a răspuns (pentru RoxyOnTPU):

Care pun intrebari ai vrut sa zici. Mare scriitoarehappy

| TheAce a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa nu uitam ca am scris mai multe carti decat ai citit tu. In alta ordine de idei, consulta DOOM 2 si apoi retrage-ti comentariul de bagator de seama de weekend.

| TheAce a răspuns (pentru TheAce):

Nu mai e demult folosit doar la persoana a 2a conjunctiv. Dar deh, ne aflam in treaba ca e sport national.

| CoquineNoire a răspuns (pentru TheAce):

Iti transmite GenOm, caruia i-ai dat ignore, urmatoarele:
"La infinitiv, viitor și condițional prezent (cazul tău) se scrie cu un singur "i". Asta o spune DOOM 2 și orice site pertinent care tratează problemele gramaticii și ortografiei limbii române, și îi ajută pe cei ca tine care, deși se laudă că au scris mai mult decât am citit (tot agramate sunt și manuscrisele trimise la edituri?), afirmație, de altfel, plină de o aroganță lipsită de orice formă și de fond, n-au fost în stare să-și regleze conturile cu limba română. Păcat că n-ai fost lângă mine, că, la a doua replică, în care persiști în ignoranță, te-aș fi trosnit cu DOOM-ul, până ți-ar fi ieșit regulile de scriere și grandomania pe nas.
PS - îmi dai ignore și apoi îmi trimiți jigniri în privat, penalule"

| RoxyOnTPU explică (pentru CoquineNoire):

Merci :* ca-mi iei apararea

| RoxyOnTPU explică (pentru TheAce):

Vezi ca si tu gresesti? Domnulte perfect.Deci nu ne mai critica pe noi ca esti tu prea destept... daca nu-ti placv intrebarile mele, da-mi ignore

| TheAce a răspuns (pentru CoquineNoire):

N-am dat ignore nimanui deci presupun ca acest mesaj iti apartine tie personal si drept urmare vei raspunde pentru el.

| avrika07 a răspuns:

Elina

| Ramstaff a răspuns:

Celina Roxulescu