| vladtheripper a întrebat:

Intentionez sa urmez facultatea de informatica de la bucuresti pentru a ajunge programator de jocuri/software. Adica in niciun caz pagini web. Stiti cam ce limbaje de programare mi-ar fi de folos? (In afara de pascal pe care il invat la scoala)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pascal nu te ajuta cu nimic
Invata limbaje oo(c++, java)

p.s. orienteaza-te catre alta facultate daca vrei asa ceva.unibuc e la pamant. Daca te intereseaza sa inveti multa matematica si nimic practic iti vei gasi usor locul. daca nu.