| rammytzuuu a întrebat:

Intr-un an va trebui sa imi aleg un profil.Nu ma pot hotari...Mama mea vrea sa dau la bio-cimie.Mai departe la medicina. Dar pe mine ma atrage mai mult contabilitatea. Si nu as vrea sa fac ceva care nu ma pasioneaza. Dati-mi niste pareri!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vorbește deschis cu mama ta această problemă.
Pa, pa.

| Jami a răspuns:

Ce părinţi! Cum să-şi oblige copiii să aleagă o cale pe care ei nu vor s-o urmeze? Nu te lua după maică-ta.Mergi pe profilul pe care îl consideri tu mai plăcut ţie.

| DNSK a răspuns:

Nu te lua dupa ce-si doreste mama ta. Medicina e o facultate la care e necesara si inclinatie, nu e suficient sa inveti si atat. E in joc viata oamenilor, iti asumi o responsabilitate care, de fapt, nu-ti apartine. Ci ii apartine mamei tale. Explica-i si ei treaba asta cat poti de frumos

| IubescRapidBucuresti a răspuns:

Face vrei tu de cat sa regreti mai tarziu ca faci o meserie care nu iti aplce

| taby14 a răspuns:

Pai vorbeste cu mama ta si spune-i ce iti place pentru contabil ar fi indicat profilul economic sunt multe materii specifice acolo cum ari: asigurari, economie, contabilitate dar desigur si matematica, limbi straine si altele eu nu sunt la economic dar am multi prieteni acolo si cam materiile astea le-am retinut din ce mi-au spus ei. Sper ca te-am ajutat macar putin.