| NeverGonnaLetYouDown a întrebat:

Intr-un CV, la sectiunea "Educatie si Formare", mai are rost sa adaugi si scoala gimnaziala? Nu este indeajuns liceul absolvit si calificare? Cat veni vorba despre varsta, mai trebuie adaugata si aia chiar daca am specificat data nasterii?

5 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

Nu, se trece varsta X ani (nu se trece data nasterii, tine de GDPR, nici pe ejobs nu-ti apare data, ti-o cer ei si face calculul un robot) Nu se trece scoala gimnaziala, se presupune ca o au toti, e subinteles, altfel candidatul nu absolvea liceul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La "educatie si formare" adaugi doar ultima forma de invatamant absolvita. In cazul tau, e suficient sa adaugi doar liceul, nu trebuie sa mai pui si scoala pentru ca se intelege de la sine ca daca ai terminat liceul, ai terminat si scoala.
Daca specifici data nasterii nu mai trebui sa specifici si varsta.

| Speranta12 a răspuns:

Varsta nu trebuie adaugata si nici scoala gimnaziala. Se trece doar liceu, facultate etc.

| Speranta12 a răspuns:

Si CV-ul trebuie sa fie cat mai succint, o pagina, o pag jumate maxim la incepatori. Treci doar aspectele esentiale pentru acel job

| Nonolita a răspuns:

Treci ultima scoala absolvita.
Numai daca ai doua egale ca rang (doua facultati), atunci le treci pe ambele. In cazul tau, liceul cu calificarea.
E bine sa treci varsta. Unii nu stau sa faca o scadere.