| Bdggwgcdacwhbegysgvg a întrebat:

Intrebare: eu am 4200 brut, vreau să o iau pe mama ca și coasigurat, cu cât net aș mai rămâne eu după ce statul își ia pentru mine și pentru ea banii
Să trăiți

1 răspuns:
| dusmanul86 a răspuns:

Saultare! Salariul nu iti va fi afectat. O am pe mama asiurata de 10 ani!
O sa figurezi la anaf ca ai o persona in intretinere. Acum 2 ani cand am vrut sa fac un credit mi-au scazut din venit 600 lei pentru ca am grija ea. La 600 lei din salariu eu nu plateam impozit.