| Zanatare a întrebat:

Intrebare de la mama:
Daca primesti un mail de seful tau, ii raspunzi? (mail de informare.)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intai trebuie sa verifice daca mesajul este de la respectivul, mai ales daca nu a mai primit.
Apoi, in functie de continut, poate doar sa confirme primirea si sa-i multumeasca ori sa dea un raspuns, daca i-a fost cerut.

5 răspunsuri:
| CoconetulFurios a răspuns:

Depinde ce te informeaza. Daca te informeaza ca trebuie sa treci pe la el, nu ii raspunde, daca te informeaza ca ai de munca raspunde-i si zii ceva de dulce.

| Zanatare explică:

Pardon. Seful sefului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce spune. Dar in general e bine sa-i raspunda ca a luat la cunostinta informatia din nota transmisa.

| Robyi1 a răspuns:

Trebuie sai raspunzi politicos depinde si de ce scrie in scrisoare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, normal!