| wordsworth a întrebat:

Intrebari pentru cei ce au terminat recent, sau nu foarte recent facultatea:
1. Ce facultate ai urmat?
2. Ce job ai acum?
3. Te-ai gandit vreodata sa pleci din Romania pentru un job mai bun? Ce te-a impiedicat sa o faci?
4. Te-ar tenta o facultate de limbi straine? Daca da, de ce, daca nu, de ce.
Mersi mult. :*

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

1. Am teminat Automatica si Calculatoare

2. programator

3. ma descurc bine si aici momentan nu am ganduri de plecare

4. mi se pare o pierdere de timp si nu are legatura deloc cu meseria mea

| sofisis a răspuns:

1. Cibernetica
2.Consilier
3.Da. Iubirea
4.Nu. Pentru ca exista atatea alte variante sa inveti o limba straina incat e pierdere de timp si de bani sa faci 3-4 ani o facultate intreaga.

| elyn a răspuns:

Buna! Depinde ce veleitati ai,in viata e bine sa faci ce-ti place,nu alegi meseria prin prisma banilor,intr-o zi vei constata ca,totusi,nu-i suficient! As opta pentru drept (tinzi catre uniforma, din ce relatezi) criminalistica nu-ti cere inaltime, ai multe oportunitati, poti colabora cu strainatatea, bafta!

| nemesis1000 a răspuns:

1.Am terminat Fac. de Matematica-Informatica, specializarea informatica;
2. Acum sunt Somer;
3. Am lucrat in jur de 4 ani in Norvegia;
4. Nu, deoarece personal nu am ce sa mai invat si nu mai vreau sa pierd timpul cu scoala;
5. Ma chinuesc sa fac un proiect cu fonduri europene.