| Crystynutzaa a întrebat:

Invat la fara frecventa si imi caut serviciu. E foarte greu.Lumea e atit de nervoasa, rea. Uneori imi vine sa dau miinile in jos.Nu am experienta de lucru si imi este foarte dificil sa conving pe conducatori ca as merita un serviciu.Am trecut citeva convorbiri si nu au fost cu succes.Astazi ma mai asteapta o convorbire insa sunt deja indispusa de tot, nu mai stiu daca am sanse.(((((

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Totul consista in optimism si sa te concentrezi ca va fi bine in urmatorul interviu apoi vei vedea ca rezultatele vor fi bune.

| Crystynutzaa explică (pentru mgtow):

Nu am avut noroc la cele din trecut si imi pare ca nu va mai fi bine.

| mgtow a răspuns (pentru Crystynutzaa):

Eu stiu de ce nu ti-a fost bine si a fost din cauza pesimismului pe care il ai in cap, daca iti schimbi mentalitatea oricine te-ar angaja numai ca trebuie sa te gandesti ca va fi bine simte senzatia de vorba cu patronul si imagineaza-ti cum zice da si cu un salariu atractiv de inceput, da roade 100%.

| ROB3RT89 a răspuns:

Incerca sa gandesti mai pozitiv! Daca zici ca lumea e rea si nervoasa, sa vezi daca lucrezi in echipa cum o sa fie anumiti angajati mai "pupincuristi"Pana la urma iti vei gasi, o sa vezi tu.Pentru anumiti angajatori este mai importanta seriozitatea decat experienta, asa ca nu renunta.Sa sti ca nimeni nu vine invatat de acasa, iar multi prefera persoane cat mai tinere pentru formare la locul de munca, asta daca ai si tu ambitie! Mult succeshappy

| mgtow a răspuns (pentru ROB3RT89):

Da amice, si taicameu zice la fel ai 21 de ani imediat si ca sa intri pe tir nu e o problema deoarece ai facilitati si firmele cauta mai multi angajati tineri nu batrani. Eu sunt optimist si sigur voi gasi de munca in domeniu.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru mgtow):

Facultatea e o pierdere de timp si nu prea te mai ajuta cu nimic, asta pentru cine vede realitatea! Ai scoala vieti, faci treaba
! In caz contrar ajungi doar un muncitor de rand... Ce treaba are faculatea cu post de sofer pe tir? Daca ai relati si dai grosu intri si cu 8 clase...Si da, patroni cauta angajati tineri sa-i formeze in aproape ori ce domeniu.

| mgtow a răspuns (pentru ROB3RT89):

Ai un mesaj privat, dar am vazut o firma care cerea liceu si bac sa conduci un tir, ce tampenie chiar dar aia era unica (restul nu cer studii deloc) acum zic si eu ca n-am liceu doar 10 clase si asta nu inseamna ca ma mananca lupii. Voi fi bine ca sofer si gata aia e meserie buna in ziua de azi. In viitor o sa-i vezi pe astia ca nu mai iau bacul pentru ca isi iau lumea in cap cu chefurile si drogurile apoi sa razi de marile companii care cer studii superioare sau medii pentru a munci ca nu gasesc candidati si scad din studii ca sa angajeze personal necalificat.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru mgtow):

Faci treaba si cu 10 clase daca esti baiat destept, mai ales ca sofer de tir! Mie unul nu imi place soferia, mie imi place it-ul, acum fiecare cu domeniu lui de activitate! Pot sa zic ca am cunoscut personal proaspeti absolventi de facultate care erau varza in domeniu, abia stiau sa instaleze un system de operare...

Răspuns utilizator avertizat
| Ecea a răspuns:

Rezolva-ti probleme cu tine.Se pare ca ai destul de multe.
Nici eu nu as angaja pe cineva care nu e sigura pe ea, este complexata, ii plac distractiile, nu este consecventa, coerenta, nu inspira seriozitate, etc.
Sunt multe criterii pe care se fac angajarile si nu este deloc usor sa obtii un loc de munca.

| reaper a răspuns:

Scrie-mi un mail, s-ar putea sa am ceva pentru tine, TPU@reapdevelopment.com

| Cutitaru_Gelache_1991 a răspuns:

Trebuie sa te readuni..nu te duci la job si zici ca sti sa faci orice..asa eram eu si mi a zis omu la care muncesc acum ca orice persoana vine la el si ii spune ca face orice nu o angajeaza..de ce? pentru ca acea persoana nu stie sa faca niciunu lucru calumea pentru ca nu are o meserie pe care sa o cunoasca incat sa vina la el si sa ii zica uite stiu asta sa fac. dupa el testeaza..nu stiu care e domeniu tau la ff, dar ar trebui sa iti alegi un job care sa aiba legatura. du-te cu zambetu pe buze si mai increzatoare, schimbati atitudinea asta ca nu o sa iti gasesti niciodata de munca..plus ca oriunde te duci sa te angajezi nu trebuie sa te intereseze salariu..mai intai arati ce poti face si dupa sefu nu o sa fie indiferent.

| Aura7Avon a răspuns:

Uite, pe mine m-ai convins sa am suficienta incredere in tine incat sa-ti propun sa devii reprezentant AVON in echipa mea! Aici nu e nevoie de experienta pentru ca toti venim din medii diferite, cu profesii diferite la baza si avansam in functie de cat muncim! In afara de asta, daca spui ca inveti la fara frecventa, in mod sigur colegele folosesc produse Avon si iti vor comanda! Hai sa vorbim despre asta la aura_avon@yahoo.com! Aaa daa, si cine invata la fara frecventa, inseamna ca intr-adevar MERITA un serviciu, cel putin asa cred eu. Si sunt convinsa ca si TU il meriti, indiferent de ceea ce cautau acei sefi care te-au refuzat. Cine stie, poate a fost mai bine ca te-au refuzat decat sa nu te fi platit! Capul sus si zambeste laaarg! happy