| anonim_4396 a întrebat:

Judecatorii si procurorii au masini speciale cand se duc in misiune in timpul serviciului?

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Judecătorii nu merg în misiuni, ci doar la locul lor de muncă (tribunal, judecătorie etc.); procurorii au mașini de serviciu.

| anonim_4396 explică (pentru mihai69):

Si cum arata masinile procurorilor?

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca orice masina din institutiile bugetare. Spre deosebire de politie cu procurorii nu se joaca nimeni si le dau masini bune.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru mihai69):

Judecatorii nu merg pe teren decat in cazuri deosebite. Toate instantele de judecata beneficiaza de masini de serviciu. Masinile judecatorilor si procurorilor pot beneficia de girofar.