| Cr7adi a întrebat:

La academia de politie la ofiteri conteaza ce inaltime am? Si daca da ce inaltime se accepta minim?

5 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

In regulamentul privind admiterea la Academia de Politie nu exista nicio prevedere referitoare la inaltime pentru c-ar insemna discriminare. Nu vad de ce-ar lua un imbecil doar pentru ca are 1.80 inaltime si nu ar lua pe cineva cu adevarat inteligent doar pentru ca are 1.66 inaltime :) Poti vedea regulamentul aici http://www.academiadepolitie.ro/......-2013.pdf.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiam ca peste 1, 75. Poate acum nu mai conteaza inaltimea, dar sigur conteaza greutatea. Nu trebuie sa fii supraponderal.

| Athée a răspuns:

Conteaza si inaltimea, dar nu asa de mult ca si greutatea. Nu e un minim...adica nu trebuie sa ai nici 2 m dar nici 1.50. Trebuie doar sa arati bine, sa fii bine proportionat.

| Ioonela a răspuns:

Da, se tine cont de inaltime. mi se pare ca pentru baieti e 1, 75, iar pentru fete 1, 65. Succes!

| 00SweetTweety00 a răspuns:

Hey love struck
La academia de politie nu se tine cont in mod deosebit de inaltine.cea mai importanta este conditia fizica ☻

Succes ♥