| Raducu445 a întrebat:

La academia militara din Bucuresti, te lasa sa te uiti pe telefon intr-o zi normala? Cand te poti uita pe telefon? Cum decurge o zi la academia militara la profilul de comunicatii/telecomunicații? Am nevoie de un raspuns detaliat, va rog. Dau funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| CodrutElian1990 a răspuns:

Este interzis folosirea telefoanelor in unitatile militare. Doar cadrele de conducere au acest drept.

| Raducu445 explică (pentru CodrutElian1990):

Multumesc frumos pentru raspuns. As mai avea o intrebare totusi... cei care sunt la academia militara, nu pot folosi telefoanele deloc in nicio zi pentru a vorbi cu cei de acasa sa zic asa? Au unele zile in care pot face asta?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Raducu445):

Nu cunosc exact care sunt regulie, dar cred ca pot. Studentii din academiile militare au dreptul sa iasa din unitate in anumite ore ale zilei si atunci pot sa-si ridice telefonul, care este "depozitat" intr-o incapere anume la intrarea in unitate.

| Raducu445 explică (pentru CodrutElian1990):

Stii cumva unde pot sa gasesc mai multe informatii despre asta? Un link, orice

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Raducu445):

Astea sunt prevazute prin regulamente de uz intern care nu se dau publicitatii. Acestea au la baza ordine ale ministrului care la fel, nu se dau publicitatii, unele fiind chiar secret de serviciu.
Informatie exacta poti sa obtii doar de la un student.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Acolo ai program strict de armata. Nu vei avea timp nici sa respiri. Mai bine cauta-ti altceva.

| sierra1 a răspuns:

"La academia militara din Bucuresti, te lasa sa te uiti pe telefon"

- desigur, doar e facultate Răducu mamă nu pușcărie la talibani

| Catrice a răspuns:

Răducu maică, dacă tu mergi că sa satu toată ziua pe telefon, academia nu-i de tine.

| CtBogdan a răspuns:

Daca cea mai arzatoare intrebare a ta este: **La academia militara din Bucuresti, te lasa sa te uiti pe telefon intr o zi normala?**
Inseamna ca nu-i de tine academia militara.

| Raducu445 explică (pentru CtBogdan):

Nu de asta am intrebat. Intrebarea corecta ar fi daca pot vorbi cu persoane prin intermediul telefonului cat timp sunt la academie pentru ca stiu ca este un program strict dar nu stiu nimic in legatura cu asta. Doar nu ma duc acolo sa ma uit pe telefon. Ma refer la faptul ca dupa tot antrenamentul si restul, daca am si ceva timp seara sau oricand sa ma uit pe telefon pentru a vorbi cu persoanele de acasa sau nu am voie toata saptamana sau ceva... Alte raspunsuri, va rog?

| Raducu445 explică (pentru Raducu445):

Am nevoie de raspunsuri rapid, va rog. Dau funda