| Zahariuc_Paul_2002 a întrebat:

La cati ani poti sa semnezi primul contract in fotbal si daca poti sa gasesti un antrenor? Ex in Suceava un antrenor?

5 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Peste 14 ani parcă trebuie să ai că sa semnezi tu.

| Zahariuc_Paul_2002 explică (pentru Celcestietot):

Dar o echipa cum imi gasesc gen ma cauta ei sau eu pe ei?

| Celcestietot a răspuns (pentru Zahariuc_Paul_2002):

Tu ar trebui totusi sa ii cauti pe ei. Te duci tu sau parintele tau si vorbesti cu antrenorul echipei respective, daca te accepta in echipa respectiva, te prezinti la antrenament cand iti spune.

| Zahariuc_Paul_2002 explică (pentru Celcestietot):

Dar mai exact unde i pot gasi gen Antrenorul sau patroul echipei eu sunt din Suceava si as vrea sa semnez un contract la juniorii Forestei Suceava si pe parcursul jocului meu si a forestei sa ajut echipa cat mai mult ma intelegi

| Celcestietot a răspuns (pentru Zahariuc_Paul_2002):

Chiar nu stiu, ca nu sunt din Suceava. Poti incerca sa te informezi la un profesor de sport, sa cauti terenul de fotbal respectiv sau baza respectiva, sau sa intrebi niste microbisti. Mai poti incerca sa ii gasesti pe internet. Atata stiu.