| EduardAgostino a întrebat:

La ce facultate ar trebui să merg dacă sunt sportiv?

Sunt clasa a XI-a mate-info (engleză intensiv) și pe lângă asta fac și kickbox ( 3/4 ore pe zi de 6 ori pe săptămână și am câștigat câteva concursuri și campionate).

Acuma sincer m-am săturat de matematică și informatică așa că nu prea mă încântă gândul să mă duc la facultatea de politehnică sau UBB
(plus că nu știu cât timp voi avea liber după pentru antrenamente aleg opțiunea asta).

Așa că m-am gândit la F.E.F.S din București dar tot o dată nu știu ce-mi poate să ofere facultatea asta pe viitor după ce o termin.

Tot o dată dacă știți ceva loc de muncă/facultate care dupa terminare
voi putea să-mi plătesc întreținerea + concursuri/cantonamente let me know.

1 răspuns:
| Liviu36 a răspuns:

Dupa facultatea de educatie fizica si sport in general te poti face antrenor/ profesor. De recomandat, tot de la FEFS ar fi specializarea kinetoterapie, nu stiu daca e la Bucuresti dar la Brasov este sigur. Poti sa mai cauti informatii despre aceasta specializare, poate chiar iti va placea, din cate am inteles se castiga destul de bine. Oricum foarte important e sa faci un master dupa, cu licenta in general nu prea mai faci mare lucru din cate stiu. Sper ca te-a ajutat macar putin raspunsul meu.