| PlayFreestyleFun a întrebat:

La ce facultate credeti ca ar fi cel mai bine sa dau? Unde sa ma duc fiindca chiar nu stiu ce sa ma fac si ce mi-ar placea. Ma gandesc doar sa fie ceva foarte profitabil, unde se castiga foarte bine. Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| LadyLilith a răspuns:

In ziua de azi, viitorul tinerilor e asigurat intr-un singur mod. Daca ai bani si relatii, pile, poti sa castigi foarte bine oriunde, in orice profesie chiar si fara facultate. Restul degeaba termina ceva ca stau acasa, lucreaza la bar, magazin etc. Sunt targurile de facultati, ar trebui sa te duci la un asemenea targ si acolo poti discuta cu mai multe persoane, care iti dau sfaturi si te ajuta. Dar daca alegi ceva doar pentru profit si nu-ti place, crede-ma ca o sa fie un chin fiecare zi.
Confucius: – "Alege să faci ceea ce îţi place şi nu va trebui să munceşti nici măcar o singură zi."

2 răspunsuri:
| Ioanabtw a răspuns:

Asta iti poti raspunde doar tu. Imbina utilul cu placutul. Vezi ceea ce iti place sa faci si la ce te pricepi cel mai bine si vezi ce meserie iese din asta.

| neutrino a răspuns:

Pana la facultate trebuie sa faci liceul. Pana cand vei lua bacul, te vei orienta tu catre o facultate buna care se va cauta atunci.