| alienkros a întrebat:

La ce facultate pot sa merg de la Stiinte Sociale? Va rog sa-mi spune-ți cât de multe puteți!

FUNDA

3 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Poti merge la orice facultate dar probabil ca ai fi avantajat la psihologie, sociologie, filosofie.

| cristiiiiiii a răspuns:

La orice facultate... facultatile apropiate de acest profil sunt: litere, sociologie, psihologie, istorie

| mixxjim a răspuns:

Evident ca poti merge la facultatile apropiate ca profil de ceea ce ai invatat in liceu, pentruc a ti-ar fi greu sa intri si sa faci fata la informatica, de exemplu, sau la chimie. In plus fata de ce ti s-a spus deja poti merge si la drept, unde se da admitere la romana si economie, la academia de politie pe ramura de drept sau de arhivistica. Apoi la administratie publica, asistenta sociala, comunicare si relatii publice.