| Anonim1a a întrebat:

La ce facultate trebuie sa merg pentru ca sa lucrez in proiectarea, programarea si intretinerea aparaturii medicale? ceva de gen roboti folositi in chirurgie, rmn, ecografe etc

5 răspunsuri:
| Anca95 a răspuns:

Bioinginerie medicala

suntserios
| suntserios a răspuns:

Automatica si calculatoare cred ca e cea mai potrivita... si pe la bioinginerie se mai face ceva de genul

| mihai69 a răspuns:

Automatică (mi se pare că au o secție destinată electronicii medicale), electronică...

| Anonim1a explică:

4 raspunsuri 2 cate 2? Detalii cine imi poate da? informatii suplimentare?