| JulyDreams a întrebat:

La ce facultati poti da in Bucuresti pentru a deveni kinetoterapeut? Am inteles ca medicina sau UNEFS.
Imi poate spune cineva ce se cere la admitere si care ar fi diferenta intre materiile studiate la cele 2 facultati?
Multumesc.

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Ee prea multe vrei și tu, nu avem de unde sa știm ce materii se fac la fiecare facultate, vei afla atunci.
La Carol Davila este specializarea balneofiziokinetoterapie și si se da examen din biologie și chimie, iar la UNEFS e specializarea kinetoterapie și motricitate specială și se da examen la anatomie și sport. Alte facultăți de genul asta de stat nu mai sunt in București, mai sunt doar la privat (Spiru Haret). In rest postliceale.