| XeDro a întrebat:

LA ce liceu sa dau.,,,,,! Parinti spun sa dau la armata!(ei zic ca e bine ) dar eu as vrea la un liceu cum e cargiale sau mihai viteazu! ce sa fac?

2 răspunsuri:
| Gheorghe_Alexandru_1997 a răspuns:

Incearca sa negocieziwinking. Mai bine e sa te duci unde vrei tu. Nu trebuie sa te lasi influentat.Sa stii ca exista transferuriwinking

| michelia a răspuns:

Pai e diferenta mare intre ce vor parintii si ce vrei tu.
Un liceu militar implica foarte multa rigoare, disciplina, seriozitate in toate privintele. Plus ca are trebui sa stai in camin, departe de casa. E drept ca ai avea o meserie si rezultatele la bac sint foarte bune.
Celelalte sint de elita dar ai avea alta orientare profesionala si alta libertate.
E greu sa stai 4 ani intr-un liceu militar daca nu esti motivat.