| mihnealuca a întrebat:

La ce liceu trebuie sa intru pentru a ajunge la medicina veterinara?

Răspuns Câştigător
| iarin a răspuns:

Nu te du la stiinete naturii(chimie-bio) sau mate-info ca faci mate de nu ai aer iti spun din experienta. Mergi la stiinte sociala sau la o scoala de meserii SAM si iesi si cu o diploma daca nu vrei sa patesti ca mine. Am bac-ul fac pregatire la mate de vad stele verzi, nu am nici o sansa pe piata muncii daca nu-l iau, dar tu fi copil destept si mergi si fa o scoala de meserii ca dai bac-ul si acolo si invata biologia de clasaa11a ca pe tatal nostru si o sa intri foarte usor la med vet. Tine cont ca am intrat cu medie mare la profilul st naturii(chimie-bio) cum se mai spune si acum imi vine sa ma bat singura. Daca esti fata da la estetica si igiena corpului omenesc ca acolo ai un viitor sigur iti deschi un salon, tunzi pensezi etc. Bafta SI FUGI DE MATE!

2 răspunsuri:
| user5493 a răspuns:

La un liceu cu profil stiinte ale naturii.

| asasunteucesafaci a răspuns:

Oricare! Insa la profil real, stiinte ale naturii!
Facultatea conteaza!

Funda?