| DaniM24 a întrebat:

La ce profil trebuie sa dau la liceu ca sa intru in jandarmeria romana sau in brigada speciala de interventie a jandarmeriei?

Răspuns Câştigător
| pHantom1976 a răspuns:

În primul rând ai nevoie de un anumit număr de ani (de experiență) în cadrele M.A.I respectiv Jandarmeriei Române, după ce ai acumulat ani poți aplica pentru admiterea in BSIJ, cât despre Jandarmeria Română, în general ai două opțiuni (subofițer, ofițer) la instituția de învățământ Drăgășani sau Fălticeni ani de școlarizare diferă, iar cât despre profil nu are nicio relevanță, de ce ai nevoie este BAC-ul și media 9min. la purtare în ultimi ani de liceu.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

N-au legătură cele două, du-te unde vrei tu

| Altazaaar a răspuns:

Nu prea au legătură cele două dar un profil potrivit ar fi filologie, deoarece tu dai examen la istorie, română și o limbă străină. Acum toate sunt ok, trebuie doar să-ți dai silința!

| RainbowD a răspuns:

Salut. Nu contează. Poți să termini orice liceu, doar să iei Bacalaureatul.

| RKBlue a răspuns:

Profilul liceului nu are legatura cu facultatea la care vei merge. Exceptand unele materii pe care le vei face, care ti-ar putea fi de mai mult ajutor(istoria mai ales)

| Recenz0r a răspuns:

Salut,am dat examenul de curand si m-am gandit sa dau si eu la liceul militar, dar avand in vedere ca eu trebuie sa ma deplasez de pe o parte pe alta, am spus ca nu prea merita si am lasat o balta.Insa,cu ceea ce spui tu, nu are legatura in nici un fel.Tu trebuie sa iei bacalaureatul happy

| pHantom1976 a răspuns (pentru Recenz0r):

Păi cum adică să te deplasezi dintr-o parte în alta, te referi la examenele de admitere? Că dacă ești acceptat, primești cazare.