| anonim_4396 a întrebat:

La ce scoli, pot sa merg la muzica cu doar 9 clase terminate?

2 răspunsuri:
| CARMENCITA a răspuns:

La un liceu de muzica, dar acolo e un liceu cum e un liceu fara profil, doar ca acolo poti studia un instrument sau poti urma o clasa de canto daca ai voce.Mai era Scoala Populara de Arta, dar nu cred ca mai este.

| tracicus a răspuns:

Daca ai voce, nu iti trebuie scoala sa canti, poti sa iei ore de canto in timp. la scoala nu poti sa mergi doar la lceu de muzica... sau ai putea sa te inscrii intr-o fanfara, nu costa nimic si inveti sa canti pe note