| RazboiniCool123 a întrebat:

La concursul de angajare ca asistent medical poti trece doar prin șpagă?(As vrea să îmi răspundă doar cei care au trecut prin asta sau au cunoștințe care au trecut prin asta)

10 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Si dupa iti moare unul in brate ca nu stii ce sa faci, bravo tata, mare spagar.

| MValentin a răspuns:

Odata ce ai pus intrebarea asta eu zic să nu te duci intr-acolo

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca popor nu ne vom mai face bine niciodata cu mentalități din astea mizerabile.

| GPA a răspuns:

Si viața omului tot cu șpagă, nu? Sistemul medical din România nu este suficient de dezvoltat în ceea ce privește infrastructura sanitară și gestionarea cadrelor medicale, mai trebuie să primim și personal "calificat" care să ne supravegheze pacienții. De medici "calificați" este plină România, dacă nu dai șpagă nici nu se uită la tine, iar spitalele sunt focare de infecție. Mă duc cu o boală vin cu 20 acasă. Medicii și conducerea spitalului nu fac absolut nimic. Dacă ajungi să plătești pentru viața ta, pentru că o singură viață ai, voi nu vă dați seama probabil ce înseamnă o viață de om. Poate pentru voi nu înseamnă nimic (ca medici), dar pentru familii? Cred că, expresia corectă este : "Șpaga, ochiul dracului". Uitați-vă în oglindă mai întâi, dați-vă două palme zdravene peste față și treziți-vă la realitate. Este suficient să treci prin așa ceva și să-ți dai seama câtă milă am față de unii medici cu tot cu șpaga lor.

| dinaprilie a răspuns:

Nimeni nu este vreo data pregatit total 100% day by day ca calu etc etc etc..ca "imoral" spaga este...nu e mai indecent ca furtu’ oricum in zilele noastre dupa ce suntem din ce in ce mai putin care muncesc chiar si in servicii probabil nu prea au de ales.

| salieri84 a răspuns:

Tu chiar crezi ca va recunoaste cineva ca a dat spaga? Evident, majoritatea lipitorilor, in special cei din sistemul bugetar, au facut lucrul acesta, mentalitate mostenita din mosi stramosi. Daca tot ai pus intrebarea asta, pe aceasta cale, tin sa le urez tuturor lipitorilor, o viata de rahat, aidoma caracterului pe care si l-au insusit.

| RazboiniCool123 explică (pentru GPA):

Nu e neapărat de asta dar am auzit ca nu treci de concurs fara cotizatie

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cei care susțin asta sunt de obicei cei ce nu sunt în stare să câștige un concurs prin propriile mijloace cinstite.