| bmxcreative122 a întrebat:

La facultatea de informatica se face multa matematica? Daca da, ar trebui sa ma ingrijorez si sa ma apuc de pregatire sau acolo te ia de la 0? Nu stiu absolut deloc matematica.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se face matematica multa si serioasa si nu te ia deloc de la 0.

| Aditzu1988 a răspuns:

Da se face matematica si nu, nu te ia de la 0. Dar cu vointa si cu multa pasiune pentru info inveti si matematica necesara daca doresti cu adevarat.

| baiatuldinbrasov112 a răspuns:

Daca nu stii absolut matematica e o problema... nu prea ai cum sa mergi la o facultate de informatica fara matematica.Informatica este mana-n mana cu matematica. din pacate pentru tine. Din cauza asta este imperios necesar sa te apuci de invatat si sa pui burta pe carte! Funda? :3

| bmxcreative122 explică (pentru baiatuldinbrasov112):

Eu vreau sa intru la info pentru ca ma ocup cu web development si web design, unde nu ai nevoie de matematica ce depaseste clasa a 5-a. Am un nivel mediu al acestor 2 categorii, cred ca s-ar merita sa ma perfectionez... Dar cu matematica, pff. Din prostia varstei respective, am ales filologia, iar din orgoliu nu am schimbat profilul. Acum regret, si nu pentru ca nu as face carte, pentru ca esti stresat mult si la filo daca ai profesorii buni, ci pentru ca puteam sa invat si programare c++ etc. Deci, sa inteleg, nu am nicio sansa daca nu stiu matematica...