| afrodita3333 a întrebat:

La inceputul verii voi avea aproape 18 ani si ma gandeam sa ma-mi iau un job.Nu am nevoie de bani ci doar de ceva maruntis de buzunar sa zic asa laughing pentru haine si chestii de fete.Ce job sa-mi iau? Sunt din Craiova.

6 răspunsuri:
| cristinica1234 a răspuns:

Salut! Poti sa iti iei un job de chelnerita. Nu primesti foarte multi bani, dar cred ca este ce iti trebuie. Sper ca te-am ajutat

| FoCs a răspuns:

Ai putea sa te angajezi ca ospatarita/barmanita/vanzatoare insa ai grija unde.
Ai mai putea spre exemplu sa te mai faci reprezentant la o firma de cosmetice. Primesti si cadouri ( Avon, Oriflame, Ladys ) sau pur si simplu doar bani ( eBiju ) insa iti trebuie cliente ( prietene/vecine/colege/prietene de-ale mamei tale ).
Daca aveai 18 impliniti te puteai angaja in alte locuri insa ar fi fost mai greu un pic...
Sper ca ti-am fost de folos. happy

| Berg_Alexx_1912 a răspuns:

Vanzatoare la ceva magazin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau te-ai putea prostitua, dar nu recomand, oricum ai obtine repede banii de haine si chestii de fete!

| BiuL a răspuns:

Cum au zis si cei de mai jos, poti fii chelnerita/barmanita/picolita insa din punctul meu de vedere e o meserie grea.
Eu de cateva zile sunt hostess, ne plimbam prin restaurante si prezentam ceva brosuri oamenilor, mai sunt si fetele la tigari.
Cauta prin ziare locale sau pe internet de exemplu ejobs.ro
Mai poti incerca sa iti oferi serviciile, daca te pricepi la ceva de exemplu sa pensezi fete, sa le machiezi, sa faci traduceri, sa predai o limba straina acasa unui copil.

| AnnaMaria27 a răspuns:

Buna!
Eu te-as sfatui sa astepti sa iti termini studiile! Nu cred ca ti-ar placea sa ai o meserie gen barmanita, vanzatoare, ospatarita, dansatoare la bar etc! Dar depinde si de ce fel de persoana esti si unde aspiri!straight face
Insa ar fi o idee buna aceea sa devi reprezentant la o firma de cosmetice (Avon, Oriflame sau Ladys). Cunosc persoane care au avut multe de castigat in urma acestui hobby! happy
Sper ca te-am ajutat!
Bye-bye!