| BuGsstormbunny a întrebat:

La Inginerie Geodezica(topograf) la facultate, se cere multa experienta in desen sau mai mult se face cu AutoCAD si te descurci? Elev la Stiinte ale Naturii, ma descurc la mate bine, fizica mediu, geografia imi place.

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Nu sunt sigur, însă logica îmi spune că se face în program. Eu am folosit tot felul de programe până acum, și dacă nu aveam această posibilitate, nu puteam proiecta absolut nimic, deoarece ar fi durat foarte mulți ani.

| Gabriel2424 a răspuns:

Eu sunt la Cartografie, fac si topografie, nu, se lucrează mult pe calculator, gen aplicații ca ArcMap si niste calcule nu foarte grele, daca știi ceva mate si îți place si geografia te vei descurca.

| UserRo10 a răspuns:

Profesorii nu mai cr desen pe hartie de ani buni. Pune mana si invata bine Autocad pentru inceput