| EduardP a întrebat:

La liceul Garabet Ibraileanu din Iasi la profil real sau uman se mai da examen in afara de evaluarile nationale din scolile generale pentru clasa a 9 a.

Răspuns Câştigător
| alex_3477 a răspuns:

In mod general NU, insa daca alegi vreun profil cu intensiv engleza sau franceza etc. Trebuie sa dai un ex foarte usor scris si oral oh go on nu iti fa probeleme ia-ti evaluarile cum trebuie dupa no sa te doara nici la cirasa... big grin examenele acelea care le dai pe langa E.N. sunt very easy thumbs up astea daca iti sunt necesare daca vrei sa intri la intensiv sau bilingv...