| Andreea482 a întrebat:

La Liceul Militar, fiecare elev primeste pe lună 200 de lei?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu, exista un fel de solda pe care o primesc cei care invata intr-o institutie militara dar nu la liceu ci la facultate.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu! La liceul militar elevii nu primesc bani, este exact ca la orice alt liceu.
Nu te plateste nimic la liceul militar, acolo mergi doar sa inveti si sa te pregatesti pentru o cariera militara.
Solda militara se ia abia cand ajungi soldat!

| 0k8 a răspuns:

Nu cred, dar in niciun caz 200 de lei amarati ar trebui sa iti inluenteze alegerea, daca chiar vrei bani o varianta ar fi profesionala, dar sunt sanse sa iesi de acolo cu tigarea in gura etc