| luciansorin a întrebat:

La medicina dentară se poate face facultatea la buget gratis sau pot primi o finanțare avand in vedere ca am familie si copii.
Dupa terminarea studiilor pot lucra direct intr-un cabinet singur?
Multumesc

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Facultatea pe loc bugetat inseamna ca nu platesti taxa de studii, in rest trebuie sa platesti cazarea, masa, echipament, etc.
Sigur ca, in functie de conditii, poti primi bursa de performanta, de merit, de studii sau sociala si oricare dintre acestea mai acopera, cel putin, cazarea si masa.
Dupa terminarea facultatii poti sa-ti deschizi un cabinet particular.