| AndeT a întrebat:

La medicina din ce an se face practica pe cadavre?
Trec cu bine studentii peste acest lucru?

6 răspunsuri:
| moniquah a răspuns:

In primul an. daca inveti treci cu bine. @Aiwa... de unde stii tu ca nu au ce cauta? nimeni nu se naste invatat... astea se invata in 6 ani. Asa ca stai linistit/a ca totul va fi bine daca vrei a dai la medicina. mai multe detalii te astept in privat. bafta

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Inca din primul an, iar daca nu trec cu bine nu au ce cauta la medicina.

| karsivan a răspuns:

Din anul 1 dar nu-ti face probleme te vei obisnui, mai ales ca o sa fi alaturi de colegi si o sa fie ok, nu te gandi ca asta va fi decisiv daca alegi medicina sau nu.

Răspuns utilizator avertizat
| danyel89 a răspuns:

Daca nu poti diseca un cadavru, nu ai ce cauta la medicina, si mai bine alegi altceva.
Pai daca iti vine o urgenta cu cineva plin de sange, in loc sa il ajuti, ce faci? lesini?